Kat.C+E (przyczepy i naczepy)

 

Cena kursu kategorii C+E: 2700 zł

Jazdy dodatkowe: 125 zł/godz.

Gdy kategorie prawa jazdy, które już posiadasz, nie satysfakcjonują Cię w pełni bądź nie spełniają oczekiwań Twojego pracodawcy, to podnieś swoje kwalifikacje zapisując się na kurs prawa jazdy C +E. W celu przystąpienia do kursu musisz mieć jedynie prawo jazdy kategorii C oraz ukończone 21 lat.

Posiadając prawo jazdy kategorii C+E będziesz uprawniony do kierowania pojazdami samochodowymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony (z wyłączeniem autobusu), łącznie z przyczepą lub naczepą. Dodatkowo automatycznie nabędziesz uprawnienia dla kategorii B +E bez potrzeby zdawania kolejnych egzaminów.

W ramach kursu na prawo jazdy kategorii C+E zawarte jest 25 godzin nauki jazdy. Na tym kursie nie ma teorii oraz egzaminu teoretycznego w PORD! Zdajesz tylko jazdę.

Nauka jazdy w praktyce odbywana jest na samochodzie ciężarowym z przyczepą, identycznym z tym używanym na  egzaminie. Nauka praktyczna jest przeprowadzana na profesjonalnym placu manewrowym, na ulicach miasta oraz poza terenem zabudowanym. W trakcie jazdy uczestnikom kursu towarzyszą certyfikowani oraz wykwalifikowani instruktorzy, zwracający uwagę na manewry, które sprawiają szczególną trudność oraz nauczają jazdy po trasie, najczęściej stanowiącą trasę egzaminacyjną.

Wszystkie zajęcia praktyczne rozpoczynają się i kończą na placu manewrowym w Gdańsku przy ul. Sandomierskiej  (przy Ośrodku Egzaminacyjnym PORD).

Dojazd z Dworca PKP Gdańsk Główny autobusem nr 123 lub własnym transportem.
Usytuowanie placu gwarantuje  kursantom najbardziej efektywne wykorzystanie wszystkich zajęć praktycznych , z uwagi na fakt, że egzaminy państwowe na kategorie B +E, C ,C +E, D i T odbywają się w Gdańsku.

Cena egzaminu państwowego na kategorię C +E: 245 zł (praktyka)