Szkolenia okresowe

Co w pakiecie?

Słowo wstępu...

Jeżeli pracujesz jako kierowca zawodowy, musisz mieć na uwadze, że Twoje uprawnienia nie będą obowiązywały na zawsze. Co 5 lat każdy kierowca zawodowy zobowiązany jest do przejścia szkoleń okresowych. Wynika to z ustawy, która nakłada na kierowców obowiązek regularnego szkolenia się i potwierdzania posiadanych umiejętności.

DLA KOGO?

Praca kierowcy w transporcie drogowym jest zdecydowanie zróżnicowana . Dzieli się ona na kierowców przewożących osoby lub rzeczy. W drugim przypadku przewóz rzeczy dzieli się na przewóz towarów, które łatwo się psują, takie, które są przewożone cysternami lub towarów bardzo toksycznych i niebezpiecznych. Konieczne jest zaznaczenie, że to od jakości pracy, umiejętności oraz doświadczenia każdego kierowcy zależy bezpieczeństwo nie tylko osób i rzeczy, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Szkolenia okresowe mają na celu przypomnienie przepisów ruchu drogowego jak i zasad bezpieczeństwa w transporcie drogowym. Przypominają one również o tym, że absolutnie żaden kierowca nie posiada idealnych umiejętności i zawsze trzeba je doszkalać i rozwijać.

Co 5 lat każdy kierowca musi potwierdzić swoje uprawnienia.

Każdy kierowca zawodowy co 5 lat ma obowiązek odbycia szkolenia okresowego. Obejmuje ono 35 godzin zajęć teoretycznych oraz ponowne badania lekarskie i psychologiczne. Szkolenie to ma za zadanie potwierdzić umiejętności kierowcy oraz uaktualnić jegfo wiedzę dotyczącą nowych zasad czy przepisów, które w ciągu ostatnich 5 lat weszły w życie.
Szkolenie musi zostać odbyte przed upływem 5 lat od uzyskania uprawnień w ramach posiadanej kategorii prawa jazdy. Termin ten każdy może łatwo sprawdzić na swoim dokumencie prawa jazdy, przy punkcie 10. Kierowco pamiętaj! Zaniechanie szkolenia okresowego przed upływem 5 lat może skutkować utratą wszystkich zdobytych przez Ciebie uprawnień.

Elastyczne terminy !

Szkolenia prowadzone są na bardzo wysokim poziomie przez doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych pod kątem merytorycznym wykładowców. Niewielkie grupy szkoleniowe i zaangażowanie prowadzących gwarantują kompleksowe i pełne zdobycie wymaganej wiedzy. Terminy szkoleń mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI i rozpocznij kurs

Zapisz się na kurs przez internet

Nie trać czasu, zrób to teraz i przyjdź bezpośrednio na kurs!